Transport lotniczy

Transport lotniczy przez wielu uważany jest za bardzo niebezpieczny. Nic bardziej mylnego, to właśnie on ma najmniejszy współczynnik wypadków w porównaniu do innych rodzajów transportu. Okresowe przeglądy i dbanie o stan maszyn sprawia, że to obecnie najbardziej bezpieczny sposób przewożenia zarówno towarów jak i ludzi. Wielkie korporacje przeznaczają ogromne ilości pieniędzy aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom.

samolot

Transport lotniczy rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Z roku na rok na niebie zaważyć można coraz więcej maszyn, natomiast lotniska są rozbudowywane. Na ten sukces składa się wiele czynników, sprawiających że coraz więcej ludzi decyduje się na podróż właśnie samolotem. Jak wcześniej wspomniałem, transport lotniczy uważany jest za najbezpieczniejszy rodzaj transportu. Kolejnym ogromnym plusem jest szybki czas przelotu, pokonywanie ogromnych odległości nie stanowi żadnego problemu, a dotarcie w każde miejsce na planecie możliwe jest w 24 godziny. Samoloty również w najmniejszym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Również cena usług zaczyna maleć z uwagi na rozwój branży i pojawianie się coraz to nowszych firm przewozowych.

Transport lotniczy nie jest jednak pozbawiony całkowicie wad. Trudne warunki atmosferyczne mogą w skuteczny sposób uniemożliwić lot, a w niektórych przypadkach być nawet tragiczne w skutkach. Pokonywanie niewielkich odległości jest bardzo drogie i całkowicie nieopłacalne. Ładowność również jest dosyć ograniczona, chyba że mówimy tu o ogromnych samolotach transportowych używanych głównie przez wojsko. Kolejnym problemem jest ryzyko ataków terrorystycznych w przypadków lotów cywilnych.

samolot3

Pomimo tych wad transport lotniczy jest wciąż jednym z najlepszych i najszybszych sposobów podróżowania i przewozu towarów. Jest on ciągle modernizowany i usprawniany. To bez wątpienia nasza przyszłość w zakresie transportu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s