Windykacja w branży transportowej

Firmy transportowe współpracują z kontrahentami z całego świata. Dzięki temu możliwe jest realizowanie większej liczby zleceń i funkcjonowanie w branży. Niestety podejmowanie współpracy z niektórymi przedsiębiorcami wiąże się również z dość poważnymi problemami. Dotyczą one przede wszystkim wywiązywania się z umów oraz płatności w terminie. Coraz częściej można spotkać się z tym, że wystawiona faktura na usługi transportowe nie zostaje uregulowana. W przypadku niewielkich kwot nie stanowi to wielkiego problemu, ale w przypadku transportu międzynarodowego możemy mówić nawet o dziesiątkach tysięcy złotych. Otrzymanie pieniędzy za usługę może decydować o być, albo nie być dla takiej firmy. Dlatego tak ważne jest, aby w możliwie najszybszym czasie ściągnąć wszystkie należności, które się nam należą. Możemy to zrobić na kilka różnych sposobów np. dochodząc swoich racji na własną rękę. Windykacja prywatna jest spotykana coraz częściej, ale jednocześnie jest to metoda nie dla każdego.

Dochodzenie należności finansowych

Przede wszystkim chcąc odebrać pieniądze w ten sposób będziemy musieli poświęcić na to sporo czasu. Będąc właścicielem dużej firmy transportowej najpewniej nie będziemy mieli na to czasu. Lepiej będzie poświęcić się innym obowiązkom np. próbą pozyskania środków, które pozwolą na utrzymanie się firmy na rynku. Zamiast tego wszelkie prace związane ze ściąganiem należności będziemy mogli zlecić firmie windykacyjnej. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że są to profesjonaliści, którzy znają się na swojej pracy. Mają wyrobione schematy, co skutkuje tym, że będą w stanie szybciej uzyskać rezultaty. Ogromną zaletą jest to, że wszystko odbywa się bez naszego udziału. W ten sposób możemy zajmować się kierowaniem firmą oraz realizacją kolejnych zleceń, które dalej będą się pojawiać. Firma ICG Group zajmuje się świadczeniem usług windykacyjnych na terenie całego świata. W przypadku firm transportowych jest to ważne, bo wielu kontrahentów niewywiązujących się z terminowej spłaty pochodzą z takich krajów jak Indie, Chiny, Meksyk.

Samochód ciężarowy (sxc.hu)
Samochód ciężarowy (sxc.hu)

Zadłużenie

Powinniśmy za każdym razem zlecać windykację należności – nawet jeżeli nie będzie to duża kwota. W ten sposób uda się nam zbudować wizerunek firmy, która dba o to, aby wszelkie należności były uregulowane. Osoby, które będą z nami współpracować będą o tym wiedzieć, co może wpłynąć na znaczne zmniejszenie liczby takich sytuacji. Jeżeli takie sprawy będziemy pozostawiali bez rozstrzygnięcia to możemy zostać wykorzystani z premedytacją do wykonania usługi, która nie zostanie później opłacona. Do takich rzeczy nie wolno dopuszczać. Koszty związane z windykacją związane są z kwotą długu, który będziemy egzekwować. Z reguły są to jednak kwoty o wiele mniejsze w stosunku do kwoty, którą zalegają nam firmy trzecie. Zawsze opłaca się walczyć o swoje pieniądze. Prowadzenie legalnej firmy generuje koszty, które muszą być regularnie pokrywane. Każda strata pieniędzy może doprowadzić do poważnych sytuacji i przyczynić się do upadku przedsiębiorstwa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s