Problemy przy pracy w transporcie

Branża transportowa jest bardzo szeroka. Każdego dnia jadąc chociażby do pracy, mijamy się z dziesiątkami pojazdów dostawczych. Kierowcy nieraz muszą rozwozić towar po całym kraju lub na trasach międzynarodowych. Do tego trzeba się przyzwyczaić. Sama praca wygląda na dość komfortową, ale wiąże się z długą nieobecnością w domu. Nawet kurierzy mają dość ciężko w swojej pracy, bo wszystko zależy od ilości przesyłek, którą muszą doręczyć. Kierowcy międzynarodowi często popadają w depresję, ponieważ stosunek ilości pracy do czasu wolnego jest zbyt uderzający. Mając rodzinę trzeba się przygotować na co najwyżej jeden tydzień czasu wolnego miesięcznie. Oczywiście problemów w transporcie jest o wiele więcej i każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę.

Przewożony ładunek

Każdy ładunek, który trzeba przewieźć ma jakąś wartość. Nawet kurierzy muszą się liczyć z tym, że łączna wartość przewożonych paczek może przekraczać 10 tysięcy złotych. Kurier średnio musi doręczyć ponad 80 przesyłek dziennie. Wśród tych przesyłek mogą być ubrania, narzędzia, a nawet bardzo drogi sprzęt elektroniczny. To jest tak naprawdę jeszcze nic, bo warto zwrócić uwagę na to, co przewożą ciągniki siodłowe. W olbrzymich naczepach tirów, przewożony towar może mieć wartość nawet kilkuset tysięcy złotych. To ogromna odpowiedzialność dla kierowcy i trzeba być wyjątkowo ostrożnym, zwłaszcza na trasach międzynarodowych. Rzeczywistość pokazuje ogrom sytuacji, w których nieznajomi sprawcy kradli towar z takich właśnie naczep.

naprawa uszkodzonego pojazdu dostawczego (pixabay.com)

Awaria pojazdu

Pojazdy dostawcze i tiry należą raczej do bardziej wytrzymałych pojazdów. W końcu mają przemierzać dziesiątki jak nie setki tysięcy kilometrów. Jednak to nie daje nam gwarancji, że taki pojazd nie zepsuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli to jest transport miejski to nie ma takiego wielkiego problemu. Zawsze można się udać do warsztatu AMSerwis.pl i szybko naprawić pojazd. Firmy transportowe mają bardzo często pierwszeństwo w takich naprawach, a zwłaszcza gdy mają podpisany kontrakt z określonym warsztatem. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku, gdy kierowca jest daleko za granicą i musi niezwłocznie naprawić pojazd. Wtedy szuka się mechanika jak najbliżej i w miarę możliwości załatwia wszelkie potrzebne czynności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s