Transport na trasach międzynarodowych

Szukając pracy bardzo często można natknąć się na oferty wyjazdów międzynarodowych. To oznacza, że zostanie nam wypożyczony pojazd do 3,5t lub ciągnik siodłowy i będziemy musieli przewozić towar daleko za granice. Możliwe jest jeszcze, że tam na miejscu będziemy musieli poczekać na towar zwrotny. W zasadzie to na tym polega praca i wygląda łatwo, ale każdy kierowca zdaje sobie sprawę jak to męczy. Zanim powrócimy do domu mija czasem około dwóch tygodni, bo sama trasa zabiera nawet trzy dni, a rozładunek i załadunek trochę trwa.

Co można przewozić?

Transport międzynarodowy uwzględnia najczęściej produkty, których na naszym rynku jest mało lub ich cena jest konkurencyjna za granicą. To oznacza, że opłaca się sprowadzać coś zza granicy i następnie sprzedawać na naszym rynku. Tym zajmują się już firmy spedycyjne w których możemy się zatrudnić. Zawierają kontrakty z firmami zajmującymi się skupem i to dla nich przywozi się towar. Towar ten może być naprawdę różny i może to być sprzęt elektroniczny, budowniczy, a nawet węgiel. Niezależnie co przewozimy, musimy zdawać sobie sprawę o wartości przewożonego ładunku. Zdarza się, że wartość ładunku przewożonego tirem przekracza kilkaset tysięcy złotych.

transport ciągnikiem siodłowym (pixabay.com)

Rola magazynów w transporcie

Spedycja bardzo ściśle związana jest z magazynami. To z nich zabiera się produkt i do nich się go przewozi. Dużo zależy od magazynu, ponieważ odpowiedni sprzęt umożliwia szybki załadunek i rozładunek towaru. Wyposażeniem magazynów zajmuje się przede wszystkim firma Magazynuj. Najczęściej rozładowuje się pojazdy dostawcze za pomocą wózków widłowych, ale warunkiem jest przewożenie palet. W innym wypadku trzeba sobie radzić w inny sposób, bo wózek widłowy jest przystosowany do przewożenia ładunków na paletach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s